Carlsbro
Будь англійський гітарист, що працював в пабах і на відкритих майданчиках в другій половині 20-го століття, без зусиль виділить шильдик CARLSBRO на комбо-підсилювачі або гітарної «голові» серед десятків інших. Одна з найбільш «довгоживучих» британських компаній-виробників музичних інструментів та обладнання, CARLSBRO в ході своєї історії пережила безліч злетів і падінь, але завжди залишається в серцях британців, як щось особливе, рідне. Компанія CARLSBRO була заснована Стюартом Мерсером в далекому 1959-му році. Основним завданням невеликого на той момент бізнесу стало виробництво і продаж підсилювачів для концертуючих музикантів і озвучування майданчиків для виступів. Таким чином і сформувалася основна продуктова лінійка: доступні, але в той же час надійні, підсилювачі і колонки. У наступні 34 роки бізнес значно розширився - до нього увійшли роздрібні магазини, сформувався напрям звукових інсталяцій. І, звичайно ж, виробничі потужності на площі 20 000 кв. футів в Ноттінгемпшир, звідки продукція CARLSBRO розходилася по всьому світу. Загальний оборот компанії досяг 3 млн. фунтів на рік. Не "шапкове" знайомство зі світом музики і бізнес-здібності дозволили Стюарту Мерсеру випустити моделі комбо-підсилювачів і «голів» з відмінним звучанням і демократичною ціною, які користувалися незмінним попитом у гітаристів.
Середина 90-х років знаменувала занепад CARLSBRO. Засновник Стюарт Мерсер помер від раку в 1995 році. З тих пір компанія двічі змінила власників, в 1996 і 2001 роках. Під чуйним керівництвом останнього власника, Ендрю Бішопа, що мав значний досвід в реалізації бізнес-проектів у розважальній індустрії, CARLSBRO зуміла значно розширити асортимент і відвоювати втрачені позиції на ринку музичних інструментів та обладнання. Однак проти компанії зіграв факт патріотизму - на відміну від більшості інших гітарних виробників, що давно й успішно освоїли азіатське виробництво, CARLSBRO як і раніше воліла працевлаштовувати британських підданих. Що, в підсумку, і вилилося в проблеми з фінансуванням - занадто пізній вихід на доступні трудові ресурси КНР привів до банкрутства компанії на початку 2009 року. Звістка про те, що CARLSBRO йде з ринку музичних інструментів та обладнання, засмутила багатьох фанатів марки і британських продавців - за роки існування бренд заробив і успішно підтримував вельми гідну репутацію. Тим радісніше були сприйняті чутки про швидке повернення CARLSBRO в стан виробників, що з'явилися в кінці 2009 року. Чутки підтвердилися, права на бренд CARLSBRO придбала група компаній Soundking, що до цього вже стала власницею таких англійських аудіокомпаній як Cadac і Studiomaster.
І, на щастя, побоювання багатьох музикантів і продавців, що після цієї угоди компанія стане черговим підприємством з випуску безликих транзисторних «клонів» комбо-підсилювачів, що відрізняються тільки шильдиком, не підтвердилися. Сьогодні в каталог CARSLBRO повертаються класичні лампові моделі, аналоги підсилювачів «золотого століття» компанії, 60-х і 70-х років 20-го століття, що вірою і правдою служили музикантам довгі роки. Лінійка гітарного посилення включає кілька серій, орієнтованих як на початківця, так і професійного виконавця. Присутні як підсилювачі і «голови» для електро- і бас-гітар різних типів (транзисторні, з цифровими DSP, лампові), так і комбо-підсилювачі для акустичної гітари, клавішних інструментів. Крім того, компанія пропонує повну лінійку професійного звукового обладнання, включаючи активні і пасивні мікшери, рекові підсилювачі, повноформатні і компактні акустичні системи для використання в приміщеннях і на вулиці, лінійні масиви, а також велику лінійку аксесуарів.
Підсилювачі Carlsbro завжди вважалися британської класикою поряд з Rolls Royce, Triumph, Norton. У різний час їх використовували The Beatles, Мік Джаггер, Oasis. Одним з найактивніших прихильників Carlsbro є Білл Нельсон (Bill Nelson), відомий англійський гітарист і композитор. Компанія випустила для нього обмеженим тиражем іменну серію підсилювачів. Також серед відомих музикантів, які працювали з продукцією компанії - Брайан Робертсон (Brian Robertson, групи Thin Lizzy, Motorhead). На записі одного з найуспішніших альбомів Thin Lizzy - Jailbreak - він використовував комбо-підсилювач Carlsbro.